Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Ceo i Tesla Elon Musk të cilin e njohim me automjetet e tij elektrike dhe autonome bëri një vizitë të re në Gjermani. Elon...

Aplikacion

Databaza me 235 milionë llogari Instagram, TikTok dhe YouTube u la e zbuluar për të aksesuar nga kushdo dhe u zbulua më 1 Gusht....

Aplikacion

Sipas përllogaritjeve afro 25.2 milionë kompjuterë ende kanë të instaluar Windows XP, një sistem operativ shumë i rrezikshëm për tu përdorur sot. Lançuar për...

Lajme

Në qershor të këtij viti është prezantuar procesori më i ri nga Qualcomm modeli Wear 4100, me të dal në treg ky lloj i...

Lajme

Rryma elektrike është forma qendrore e energjisë në shoqërinë tonë. Përpjeke të vazhdueshme ndërmirren me qëllim të përmbushjes të sfidave për sigurimin e furnizimit...

Aplikacion

TikTok, i cili u bë i famshëm në të gjithë botën dhe arriti miliona përdorues brenda një kohe të shkurtër, u ndalua nga disa...

Lajme

Miliarderi norvegjez Kjell Inge Rokke, i cili ka vënë një pasuri të madhe nga nxjerrja e naftës, po i përdor rezervat e tij të...

Gaming

Pas disa vitesh pritjeje, Sony më në fund ka prezantuar të shumëpriturin PlayStation 5. Konsola e re e videolojërave ka një procesor më të...

Lajme

Ndërsa lufta kundër virusit Corona vazhdon axhenda kryesore e ditëve të fundit kanë qenë protestat në SH.B.A. Fatkeqësisht protestat anti-raciste që filluan pas vrasjes...

Lajme

Bashkimi Evropian thotë se ndryshimet e reja janë të nevojshme për një epokë dixhitale por jo të gjithë janë dakord me to. Versioni final...

Lajme

Kur Apple lansoj AirPods Pro në fund të vitit 2019, absolutisht ishte një lajm i madh për përdoruesit e iPhone. Deri më sot ato...

Gaming

Kompanitë qëndrojnë të heshtura ndërsa përdoruesit duan të mësojnë më shumë rreth PlayStation 5 dhe Xbox Series X sot u bënë të ditur 38...

More Posts
Advertisement