Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

PREZENTOHET BMW 4 SERIES COUPE 2020

BMW ka bërë lansimin e fotografive në internet të modelit 4 series coupe, vetura paraqitet me një dizajn radikal pjesa e përparme tërheq vëmendjen me grilat e mëdha që duken si veshkë të vendosur në menyrë vertikale si dhe dritat që janë të hauzuar nga seria e 3.

Prototipi i parë u shfaq duke bërë prova në rrugën e Nurburging, kjo veturë me motorë katër dhe gjashtë cilindra do të dalë në shitje këtë vit.

Seria 4 Coupe ka një ngjashmëri me modelin e BMW Concept i cili u prezantuar në Frankfurt Motor Show 2019, tavani i Coupe ka një lartësi 57mm më të ulët se seria 3 me 4 dyer, e cila rrit efikasitetin aerodinamik të automjetit ndërsa zvogëlon qendrën e saj të gravitetit për 21 mm.

Në serin M440i x Drive do të ketë një motor hibrid të lehtë 48 volt, motori elektrik do të sigurojë 11 kuaj fuqi shtesë.

BMW 4 Series Coupe 2020 vjen me 7 modele të ndryshme

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *